„Nie będzie łączenia bibliotek...”

StartAktualnościDzień Bibliotekarza i Bibliotek PZB - Leszno 22-24.05.2024

W dniach 22-24 maja 2024 odbyło się w Miejskiej Biblotece Publicznej w Lesznie spotkanie organizowane przez Polski  Związek Bibliotek z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
W 22 maja po uroczystym powitaniu, na którym obecni przedstawiciele bbliotek, w zasadzie z niemal wszystkich zakatków Polski,  otrzymali okolicznosciowe Podziękowania odbył się  muzyczny koncert literacki oparty o twórczość poety Staniasława Grochowiaka- patrona biblioteki w Lesznie.
W drugim dniu uczestnicy po porannym Walnym Zgromadzeniu Członków PZB wyruszyli w trasę śladami Adama Miockioewicza. Odwiedziliśmy  Kopaszewo, Choryń, Turew. Po smacznym obiedzie ma świeżym powietrzu w skansenie  Soplicowo ( miejsce kręcenia filmowej wersji Pana Tadeusza) grupa udala sie do klasztoru o.o. Bertnadynów w Lubiniu a następnie na Zamek Królewski króla Stanisława Leszczyńskiego w Rydzynie. Po zamku oprowadzal nas dyrektor zamku - Zbigniew Szukalski. Objazdowy dzień zwieńczyla smakowita obiado-kilacja na zamku , która zakończyła okolicznosciowe spotkanie.
Należy nadmienić, że rewelacyjną okazała się   się wiedza i umiejętnośc jej przekazania przez dyrektora biblieteki leszczyńsiej - pana Andrzeja Kuźmińskiego, który cały dzień w  trakcie przejazdu zachwycił bogatą znajomością   historii swojego regionu.
 
Jan Krajewski
Załączniki:

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej…

Akceptuję